ProjektowanieMontaż monitoringu wizyjnegoSerwis
Działamy od 2007 roku
17 lat doświadczenia na rynku instalacji domowych i przemysłowych.
Bezpieczeństwo
Zgodność instalowanych systemów monitoringu z normą PN-EN 62676-4.
Rozbudowana oferta
Monitoring od najlepszych producentów i w różnych technologiach.
Pełny zakres usług
Fachowe doradztwo, projektowanie, profesjonalny montaż i obsługa serwisowa.
Nowoczesny monitoring wizyjny, nazywany także telewizją CCTV, jest obecnie jednym z podstawowych elementów systemów bezpieczeństwa budynków. Stosowany jest w obiektach każdego typu – od domów i posiadłości prywatnych, przez niewielkie budynki gospodarcze i sklepy, aż po tereny największych firm wszystkich sektorów. Profesjonalnie wykonana instalacja daje pewność dokładnej obserwacji obiektu niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych.
W GRYPH od 2007 roku specjalizujemy się w projektowaniu, montażu i serwisie systemów monitoringu na obszarze całego województwa podkarpackiego i okolicznych miejscowości. Stosujemy sprzęt od najlepszych światowych producentów z różnych półek cenowych, tworząc instalacje ściśle dopasowane pod potrzeby i możliwości klienta. Poznaj nasze możliwości i skontaktuj się z nami, by otrzymać pełną ofertę, która pozwoli Ci zabezpieczyć Twoje mienie tak dobrze, jak to tylko możliwe.
Specjalizujemy się w tworzeniu kompleksowych systemów monitoringu analogowego i cyfrowego, a także instalacji hybrydowych. By zdecydować się na konkretny spośród nich, należy przeanalizować czynniki, m.in. takie jak rozdzielczość obrazu, ilość urządzeń, czy rozległość monitorowanego obszaru. Każdorazowo pomagamy dobrać naszym klientom rozwiązanie, gotowe sprawdzić się w zadanym środowisku.
Analogowe systemy monitoringu
Cyfrowe systemy monitoringu
Hybrydowe systemy monitoringu
Systemy łączące technologię analogową z cyfrową. Pozwalają na wykorzystanie istniejącej infrastruktury analogowej przy jednoczesnym wprowadzeniu kamer analogowych o rozdzielczości do 4K.
Szczegółowe wymagania, którym podlegają instalacje monitoringu, określa norma PN-EN 62676-4 "Systemy dozoru wizyjnego stosowane w zabezpieczeniach - wytyczne stosowania". Opisuje ona wymagania projektowe, szczegóły instalacji i konfiguracji, a także wytyczne dotyczące bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych, zebranych przez system CCTV. Dokument ten stanowi podstawowe źródło wytycznych dla firm, zajmujących się tworzeniem skutecznych systemów telewizji przemysłowej.
By montaż przebiegł maksymalnie sprawnie i obniżyć jego ostateczny koszt, monitoring warto zaplanować na wczesnych etapach inwestycji. Dla przykładu w przypadku, gdy montaż kamer zewnętrznych odbywa się na słupach lub innych elementach infrastruktury niezwiązanych bezpośrednio z budynkiem, zaleca się ułożenie okablowania (zasilającego, transmisyjnego, światłowodów) już na etapie elektrycznych robót ziemnych, przed stabilizacją gruntu.
W przypadku domów prywatnych instalację okablowania monitoringu zazwyczaj przygotowuje się na etapie wykonywania instalacji elektrycznej. Montaż końcowy urządzeń realizuje się po wykończeniu obiektu, tj. pomalowaniu ścian wewnętrznych i zewnętrznych. W obiektach już funkcjonujących instalacja może być mniej estetyczna – musimy liczyć się z tym, że nie w każdym przypadku będzie istniała możliwość ukrycia kabli pod tynkiem. Sporą ich część musimy wtedy ukryć w korytkach natynkowych.
Postaw na specjalistów. Nasz zespół tworzą fachowcy, dysponujący wszystkimi niezbędnymi uprawnieniami do wykonywania instalacji elektrycznych oraz montażu monitoringu zgodnie z normą PN-EN 62676-4. Posiadamy wymaganą prawem koncesję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w zakresie usług ochrony osób i mienia realizowanych w formie zabezpieczenia technicznego. Stale poszerzamy nasze kompetencje, co pozwala nam na realizację nawet najbardziej nowoczesnych projektów.
Pamiętajmy, że cały system jest tak dobry, jak jego najsłabszy element. W systemach monitoringu należy unikać więc przede wszystkim kamer o zbyt niskiej rozdzielczości i jakości obrazu.
Niedostateczne oświetlenie powoduje, że nagrania są mało czytelne i trudne do analizy. Prześwietlony obraz z kolei jest zbyt jasny i pozbawiony szczegółów, co może uniemożliwić identyfikację zdarzeń. Negatywne skutki może mieć również wyłączenie funkcji BLC (Backlight Compensation) – w takim wypadku musimy liczyć się z problemami z kontrastem, widocznymi przy nagrywaniu pod światło. Zbyt długi czas naświetlania przetwornika doprowadzi natomiast do rozmazania obrazu, w szczególności obiektów znajdujących się w ruchu.
Powyżej wymienione błędy są jedynie kilkoma spośród potencjalnych problemów, które mogą zostać popełnione podczas doboru kamer CCTV. By ich uniknąć, nasz zespół każdorazowo przygotowuje szczegółowy projekt i wdraża optymalną konfigurację systemów monitoringu. Po to, by dopasować je w stu procentach do Twoich oczekiwań.
Planowanie montażu kamer przemysłowych CCTV wymaga uwzględnienia szeregu czynników technicznych i środowiskowych. Poniżej przedstawiamy część spośród nich, które nasz zespół analizuje przy każdym zleceniu.
Oferujemy szybki serwis gwarancyjny i pogwarancyjny systemów monitoringu na obszarze województwa podkarpackiego i w okolicznych miastach. Działamy błyskawicznie, by zapewnić nieprzerwaną ochronę na zabezpieczanych obiektach, każdorazowo dokładnie analizując przyczynę usterki. Skontaktuj się z nami poprzez wiadomość e-mail lub pod poniższym numerem telefonu.